Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej


#1 02-04-2007 08:09:18

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Cisza w Eterze?:)

ech...
Nasze, podkreślam - NASZE forum pewnie niebawem zlikwidują ...
z okazji..
nieużywalności.

Czy Ty jesteś osobą, którą ono interesuje i wydaje się ono Tobie potrzebne? Czy pragniesz coś na nim umieścić, wypowiedzieć, zapytać? ...trzeba się z tym śpieszyć:)
Czy to forum wydaje się Tobie potrzebne? Bo chyba przestało spełniac swoją rolę...jakis czas temu;) Szkoda...

Nie chcę tu kogokolwiek oskarżać, mówić Ci co masz robić, itd...jedyne co bym chciał - to zachęcić Ciebie - tak, właśnie Ciebie, który lub która to czytasz, do refleksji nad tym forum - szczególnie z "głośnym" wyrażeniem swoich mysli:)

Offline

 

#2 05-04-2007 19:00:34

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Mnie zastanawia czy forum podczas powstawania miało u swoich podstaw jakiś cel. Czy może powstało bo po prostu "fajnie by było gdyby było forum"? Osobiście potrafię sobie na to odpowiedzieć, gdyż byłem obecny podczas jego zakładania i wiem z jakich powodów powstało
Kolejna rzecz to pytanie "do czego ogólnie słuzy forum internetowe?". Z obecnego doświadczenia wiem że głównie do wymiany informacji, szukania pomocy w rozwiązaniu jakiegoś problemu, niekiedy rozrywki, ew wypowiedzenia na "forum" pewnej grupy ludzi jakichś swoich opinii, przemyśleń itp. W mojej ocenie grupa do której adresowane jest to forum (czyli skwierzyńska Oaza) jest na tyle małą i na tyle dobrze znającą się społecznością, iż stanowcza większość z tych funkcji (jak nie wszystkie) z powodzeniem mogą być realizowane face-to-face. Wszyscy pewnie na tyle często się widują że z wymianą informacji przy odrobinie dobrej woli nie powinno być problemu. Z szukaniem pomocy również (myślę o zwróceniu się do konkretnej osoby, chociażby do animatora na spotkaniu). Co do reszty również nie mam wątpliwości że forum jest to tych rzeczy "niezbędne". Pozatym wydaje mi się raczej pozytywne iż ludzie zamiast siedzieć przed komputerem wklepując coś na forum, idą po prostu z kimś porozmawiać, czy "rozerwać" się w towarzystwie "prawdziwych" ludzi.
Muszę przyznać że są to tylko moje domniemania, gdyż nie wiem jak to tam u Was teraz wygląda, ale pozostaje mi mieć nadzieję że tak właśnie jest
Tak powoli kończąc, myślę że sporą część tej niby "potrzebnej" funkcjonalności tego forum z powodzeniem może przejąć strona skw Oazy (dla przypomnienia adres: http://oazask.ovh.org ), na której ostatnio również nie odnotowuje się zbyt dużej aktywności
Tomku - zostawiam do przemyślenia

Pozdrawiam


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#3 10-04-2007 21:08:59

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Hmmmm...to może głosowanko:
Kto jest przeciw zlikwidowania tego forum na korzyść naszej (wyżej nadmienionej) strony ? Niech odda swój głos.
Kto jest za zlikwidowaniem tego forum...ten pewnie i tak nie przeczyta tego wątku (nie mówiąc już o napisaniu czegokolwiek)....

...powiało pesymizmem ...sorki 4 that

Offline

 

#4 10-04-2007 21:23:51

Czesio

New member

7491996
Zarejestrowany: 09-04-2007
Posty: 6
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

kemot napisał:

Kto jest przeciw zlikwidowania tego forum na korzyść naszej (wyżej nadmienionej) strony ? Niech odda swój głos.

Ja jestem przeciw Napiszmy petycje


"Dzień dobry"

Offline

 

#5 12-04-2007 20:53:14

noemi

Administrator

3968660
Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 179
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

ja też jestem przeciwna

co do mojej nieobecności - nie miałam internetu przez dłuższy okres czasu....


"Kochaj cierń co dolega i kamień co nuży.
Jakże ci słodki będzie kiedyś kres podróży. "

Leopold Staff

Offline

 

#6 14-04-2007 11:15:24

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Uważam, że to forum jest potrzebne m.in dla tych, którzy nie mogą się inaczej kontaktowac ze wspólnotą...


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#7 14-04-2007 18:10:39

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

dioda87 napisał:

Uważam, że to forum jest potrzebne m.in dla tych, którzy nie mogą się inaczej kontaktowac ze wspólnotą...

Tu się zgodzę. Fajnie jest wiedzieć co się dzieje we wspólnocie, z którą bądź co bądź ciągle się jakoś identyfikuję. Problem tkwi w tym że nikt za bardzo nie chce umieszczać żadnych aktualnych wydarzeń i tym podobnych rzeczy, oraz dyskutować o nich. Czyli że albo nic ciekawego cię nie dzieje, albo nie ma potrzeby nikogo o tym informować, albo...
Osobiście to jestem za istnieniem forum, tylko żeby pełniło ono jakąś konkretną funkcję w życiu wspólnoty. I to PEŁNIŁO, a nie sprawiało wrażenie że ją pełni.
Można mieć w garażu Jaguara, ale po co skoro się nim nie jeździ?


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#8 18-04-2007 15:28:53

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

jestem za a nawet przeciw... jestem za prawem forum do życia(nie dokonujmy aborcji)... jestem przeciw likwidacji...


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#9 20-04-2007 08:59:58

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Spójrzcie na statystyki tego wątku: istnieje on już prawie 3 tydzień, a jak na razie oprócz mnie i Tomka wypowiedziały się 4 osoby (w tym jedna fizycznie spoza wspólnoty), przy tym pojawił się tylko jeden sensowny argument za pozostawieniem forum (aczkolwiek bardzo istotny). Zauważcie że wspólnotę jak mniemam buduje więcej osub niż fizycznie sztuk 3.
Jeżeli mówicie żeby zostawić, to podajcie argumenty: "Chcę żeby zostało, bo uważam że jest potrzebne do (tu wstaw argument)." O to przecież chodzi w dyskusji

Cały problem tkwi w tym, iż wspólnota z takich czy innych powodów nie jest w stanie ożywić tego forum. Ten wątek jest najgorętszym wątkiem od jakichś 4 miesięcy. No może za wyjątkiem Vincentiany. Ale zauważcie że tam też wypowiadają się w przerażającej większości ludzie fizycznie we spólnocie nieobecni.. Reszta wątków to głównie informacje, do których umieszczania stworzona była niemałym nakładem sił stronka.

Powtórze się, ale trudno: chciałbym żeby pozostało, ale idiotycznie jest odwiedzać je przez miesiąc i nie przeczytać żadnego nowego postu.

Czekam na konstruktywne wypowiedzi


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#10 20-04-2007 14:33:04

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Ale bezsens...Czy to forum 'prosi o jeść' lub zajmuje niebotyczną ilość miejsca w sieci?NIE
Więc czemu was tak świerzbi żeby je usunąć?Tylko z powodu tego że jest mała aktywność?A czego się spodziewaliście drodzy Admini?To nie jest forum np Poznańskie...Wspólnota liczy około setki osób.Czasami nie każdy ma czas lub chęć na dzielenie się (wiem po sobie) ale jednak ludzie posty czytają!
Dlatego też - jak to powiedziała Tirith - jestem zdecydowanie przeciw aborcji forum (no chyba że 'mołdludzie' są zmęczeni/znudzeni moderowaniem forum, na którym nic się nie dzieje...---> chociaż w sumie trza by się cieszyć że mniej pracy)!!Tyle ode mnie:P

Ostatnio edytowany przez Simon (20-04-2007 19:53:41)


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

#11 20-04-2007 15:16:56

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Drogi Szymonie
Kwestia jest tego typu, iż nie tyle my (admini) chcemy forum przenieść do niebytu, co admini serwera na którym ono stoi. Może nie każdy wie, ale w chwili obecnej forum stoi na darmowym serwewrze, jedyny kosz jaki ponosimy to oglądanie reklam na nim się pojawiających. I dlatego gdy ludzie którzy udostępniają nam przestrzeń dyskową i domenę widzą że nikt nie odwiedza forum (było tak było tak kiedyś przez długi okres czasu), to stwierdzają że nie ma sensu udostępniać miejsca skoro nie "zarabiają" na czytaniu przez nas reklam. Tomek swojego czasu dostał takie ostrzeżenie "Z powodu zbyt małej aktywności forum zostanie usunięte" czy jakoś tak, nie wiedziałem tego, ale On pewnie potwerdzi. Oczywiście powód tego ostrzeżenia jest tylko moją teorią, aczkolwiek wydaje mi się bardzo prawdopodobna

Dodam jeszcze że kwestia przeniesienia forum na nasz serwer (ten na którym stoi stronka) nie powino stanowić problemu i w razie potrzeby można to zrobić. Wtedy tylko my byśmy decydowani o itnieniu/nieistnieniu. Ale to tak na marginesie.

"..ale jednak ludzie posty czytają!"
Ja badzo chętnie czytam, tylko że często nie ma czego czytać. A co do "ludzi" czytających, to śmiem twierdzić że grupa czytających to forum zamyka się w kręgu max 10 osób.


Swoją drogą fajna dyskusja Zachęcam innych do pełniejszego wypowiedzenia się
pozdrawiam


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#12 20-04-2007 19:56:48

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Drogi Arkadiuszu ()
Mam jedno zasadnicze pytanie...może zbyt cwaniakuję ale...dlaczego to forum nie mogło od razu powstać na (bezpłatnym=niezobowiązującym) serwerze naszej strony?Skoro jest taka możliwość to ja jestem zaaaaaa!!
I wtedy wszystkie problemy będą solved:] a forum będzie sobie tętniło własnym (co prawda niemrawym ale zawsze coś) pulsem i nie będzie prosiło o jeść:)
Simon says: Pozdro 4 all

Ostatnio edytowany przez Simon (20-04-2007 19:57:48)


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

#13 23-04-2007 23:17:54

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Okoloczności powołania do życia tego forum były dość specyficzne. Włąściwie to nie miało ono wogóle ujrzeć światła dziennego (w sensie nie miało być oddane do użytku), miało pełnić tylko funkcję testową. Ale wbrew woli "adminów" wieść o nim się rozniosła po mieście i zanim ktokolwiek się obejrzał, zatętniło życiem. Więc głupio było tak je usuwać czy przenosić. I dlatego funkcjonuje tak jak widać.
Co do tych przenosin, to od razu mówię iż z takich czy innych powodów nie planuję żadnych takich akcji w najbliższym czasie. Ale docelowo jak najbardziej.


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#14 06-05-2007 13:02:38

noemi

Administrator

3968660
Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 179
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

arek_m napisał:

Drogi Szymonie
"..ale jednak ludzie posty czytają!"
Ja badzo chętnie czytam, tylko że często nie ma czego czytać. A co do "ludzi" czytających, to śmiem twierdzić że grupa czytających to forum zamyka się w kręgu max 10 osób.

dziesięć osób by już wystarczyło, by Sodome i Gomorę ocalić


"Kochaj cierń co dolega i kamień co nuży.
Jakże ci słodki będzie kiedyś kres podróży. "

Leopold Staff

Offline

 

#15 06-05-2007 22:05:06

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Cisza w Eterze?:)

Jakaś aluzja, że niby forum to... ?


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.terania.pun.pl www.przewoz9stoszki9.pun.pl www.przemiarki.pun.pl www.vanilla.pun.pl www.sga.pun.pl