Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej


#1 23-09-2006 11:11:54

ks. Artur

Member

Zarejestrowany: 19-09-2006
Posty: 46
Punktów :   

Oratorium Rubika

Wczoraj byłem na trzeciaj części oratorium Piotra Rubika "Psałterz wrześniowy". Jednym słowem REWELACJA!!! Uwielbiam dwie poprzednie części tj. "Świętokrzyską Gogotę" i "Tu es Petrus", a teraz dołączyła trzecia część. Niesamowite przeżycie! Trudno opisać słowami! Wspaniała muzyka, niezwykłe, głębokie i piękne teksty! Cudowna atmosfera koncertu! Ech... przeżyć to jeszcze raz! Czekam na płytę, która zresztą był realizowana podczas wczorajszego gorzowskiego koncertu (takie piękne i równe oklaski to moje i ks. Łukasza )


Rozstanie uczy cierpliwości
Ćwiczy miłość, jak niesfornego źrebaka
By go okiełznać wędzidłem tęsknoty

Offline

 

#2 20-10-2006 18:44:46

Anastazja

New member

Skąd: Niebo
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 5
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

"Psałerz Wrześniowy" jest na pewno wielkim muzycznym dziełem. Widziałam już dwie poprzednie części. Jednak "Świtokrzyska Golgota" zrobiła na mnie największe wrażnie. Mimo to, podziwiam twórców jak i wokalistów, których w szkole stawiają za przykład.


"Na skrzydłach Anioła,zaśnij pod kołdrą gwiazd...
Niech puch tuli Cię do snu...
Niech Twoie troski i zmartwienia
odejdą w dal,grane wiatrem."

Offline

 

#3 27-10-2006 20:25:41

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

Psałterz Wrześniowy jest świetny, można się zakochać w każdej piosence... szaleństwo...


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#4 02-11-2006 17:22:02

Czajka

New member

Zarejestrowany: 09-09-2006
Posty: 2
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

oj zgadzam sie z ksiedzem poprostu ta trzecia czesc jest rewelacyjna.... aaajjj polecam wszystkim ...dobra na refleksje i nie tylko aaajjj cudo:D

Offline

 

#5 03-11-2006 12:21:03

kruszyna

Member

5906941
Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 22-09-2006
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

ja słuchałam tylko płytę wierzę że na żywo jest 100 razy lepsza ale nrmalnie szalałam na ich punkce!!! już wcześcniejsza część była rewela ale teraz to no coments o tym jakie to uczuca we mne się wzbierają kiedy słucham wszystkich psalmów od "krakowskiego" do "dla ciebie" zresztą to całe lanie wody przeze mnie o tej anielskiej muzyce tylko o tym dowodzi.


"Tak miłuje Pan synów Izraela, choć się do bogów obcych zwracają
i lubią placki z rodzynkami." 
Oz 3,1b

Offline

 

#6 03-11-2006 12:24:21

kruszyna

Member

5906941
Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 22-09-2006
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

a  tak BTW to polecam jeszcze śpiewaka bas-tenor Amanda Perykietkę - tylko nie śmać się z nazwiska on na prawdę się tak nazywa i świetnie śpiewa:)


"Tak miłuje Pan synów Izraela, choć się do bogów obcych zwracają
i lubią placki z rodzynkami." 
Oz 3,1b

Offline

 

#7 04-11-2006 10:46:50

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

Wiecie co, mnie zaskakuje (ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa) to, że w dobie panującej mody na Hip-Hop czy techno Polacy potrafią zachwycić się tak piękną muzyką jak utwory Rubika. Wspaniałe jest to,że zarówno starsi, jak i młodsi uważają to za wielkie dzieło! Może jednak nasze gusta muzyczne nie są tak wypaczone jak mówią..... 


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#8 05-11-2006 12:29:11

Anastazja

New member

Skąd: Niebo
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 5
Punktów :   

Re: Oratorium Rubika

Każdy z nas potrzebuje jakieś odskonczni. Niektórzy znaleźli ją właśnie w utworach Rubika. A każdy objerzany koncert, to spotkanie z żywą muzyką. Nawet z taka świadomością,że takie oratoria słuchali już ludzie epoki baroku.


"Na skrzydłach Anioła,zaśnij pod kołdrą gwiazd...
Niech puch tuli Cię do snu...
Niech Twoie troski i zmartwienia
odejdą w dal,grane wiatrem."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ekstraklasamax.pun.pl www.mks-korona-kielce.pun.pl www.alfaiomega.pun.pl www.akademiarw.pun.pl www.outsidersclan.pun.pl