Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej


#1 18-04-2007 15:41:44

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Aborcja....

Ostatnio dużo się o tym mówiło, głównie za sprawą LPR i zmiany konstytucji(która nie doszła do skutku). A jak to jest w oczach Kościoła? Piąte przykazanie: Nie zabijaj. I właściwie wszystko jest jasne i mnie nie trzeba przekonywać, ale zastanawiam się jak to wytłumaczyć komuś. Bo samo przykazanie zdaje sie być niewystarczające. Od razu ciśnie się na usta pytanie:
"Dlaczego mamy bronić życia od poczęcia, skoro księża nie chcą pochować sześcio czy siedmiomiesięcznych dzieci, które zmarły przy porodzie, (lub zaraz po nim, przed nim)?"
Nie znajduję racjonalnej odpowiedzi,za to od razu mi sie przypomina film "raport mniejszości". Tam otworzono biuro przeciwdziałania przestępczości. O każdym przestępstwie wiedzieli jasnowidzowie i dlatego udawało się złapać sprawców zanim dokonali zbrodni. Była jednak luka w systemie, czasami jeden z jasnowidzów widzial ze nie dojdzie do tej zbrodni, pomijano jednak tę wizję. Tak samo jest z aborcją. wiele jest przesłanek o tym że dziecko które się narodzi nie bedzie mialo normalnego życia, np. :umrze jego matka, urodzi sie chore, matka bedzie chora.... ale zawsze jest ten cien szansy, taki "raport mniejszości"
A co do ustawy, to ja jestem za tą która jest obecnie. Nie wszyscy sa katolikami, a to jest jednak cieżki wybór i zostawmy go matkom...


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#2 18-04-2007 17:54:17

ks. Artur

Member

Zarejestrowany: 19-09-2006
Posty: 46
Punktów :   

Re: Aborcja....

Ciekawi mnie, skąd masz takie informacje,że księża nie chcą pochować nowonarodzonych dzieci, wcześniaków itd? Może to tylko taka obiegowa opinia? Masz konkretne fakty? Kiedy byłem na parafii w Tarnowie sam prowadziłem taki pogrzeb i nie było problemu z niczyjej strony. Jest nawet osobny formularz obrzędów pogrzebowych dziecka, a liturgie sprawuje się w kolorze białym(złotym), a nie fioletowym jak zazwyczaj.


Rozstanie uczy cierpliwości
Ćwiczy miłość, jak niesfornego źrebaka
By go okiełznać wędzidłem tęsknoty

Offline

 

#3 09-05-2007 13:27:14

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: Aborcja....

informacje pochodza z ktoregos z numerow gazety wyborczej, ktora opublikowala pokazny artykul na ten temat z wypowiedziami matek ktorych dzieci nie zostaly pochowane(dzieci urodzily sie martwe w 5 i 7 miesiącu ciązy). Oczywiscie kilka przypadkow tworzy reguly, ale czesto rozmawiajac z ludzmi  oni uwazaja to za regule. Dobrze wiedzieć, że takie dzieci mają prawo do pogrzebu.
A propos pogrzebów (nie bede zakladala nowego wątku): jak to jest z grzebaniem samobójców? Ostatnio głośna jest sprawa posłanki SLD Blidy. Pochowano ją z wielką pompą(jesli mozna tak okreslic pogrzeb) bylo tam kilku księzy. Wiem że kiedys nie było pogrzebów "kościelnych" dla samobójców, jak to jest teraz?


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#4 04-05-2014 12:17:59

 Dolores

New member

Zarejestrowany: 04-05-2014
Posty: 4
Punktów :   

Re: Aborcja....

ks. Artur napisał:

Ciekawi mnie, skąd masz takie informacje,że księża nie chcą pochować nowonarodzonych dzieci, wcześniaków itd? Może to tylko taka obiegowa opinia? Masz konkretne fakty? Kiedy byłem na parafii w Tarnowie sam prowadziłem taki pogrzeb i nie było problemu z niczyjej strony. Jest nawet osobny formularz obrzędów pogrzebowych dziecka, a liturgie sprawuje się w kolorze białym(złotym), a nie fioletowym jak zazwyczaj.

Nie chowają ponieważ nie były ochrzczone .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wisla-prokocim.pun.pl www.dukanowebanitki.pun.pl www.simy.pun.pl www.pustak.pun.pl www.aztec-ogame.pun.pl